O projektu Rosteš.cz

kamil brothanek

Jen když se člověk mění a roste, tak se posouvá. Mám s tím pracovní i osobní zkušenosti. Jak krize otáčet na vize, a výsledky. Vím už, že spokojený člověk = spokojená firma.

Rosteš.cz vzniklo právě proto, že dává smysl posunout každého jednoho uživatele, celý team, klidně i firmu. Nikoliv přehnaným tlakem na sílu, ale skrze lidskost, v souladu s každým jedincem.

Jmenuji se Kamil Brothánek a založil jsem tento projekt, abychom lidem pomáhali s nástroji pro spolupráci a komunikaci. A tím ukazovali i další možnosti. Jak si zlepšovat život. Mně se povedly věci, které se dnes proplétají firemními hodnotami. Vystoupil jsem ze zajetých kolejí, z mainstreamu a začal po troškách jinak. Více v radosti, svobodě a lásce. Také více v souladu a v životní rovnováze. K tomu nám napomáhá naše lidskost. V Rosteš.cz proto děláme pouze to, co nám i druhé straně dává smysl. Pro inspiraci se podělím o svůj příběh.

Příběh

Kdysi jsem pohodově proplouval životem. Měl jsem krásné mládí, žil jsem ve fungující a milující rodině, nemusel jsem nic moc řešit. Škola, sport, koníčky, vztahy… Vše se dařilo. Jako by se to dělo úplně samo. A když to dřelo, podpořil mě můj skvělý otec. Díky tati :-)

Vyrostl jsem. A začal jsem se díky dlouhodobému partnerskému životu učit zase jinak. Díky skvělé manželce se nastartovala moje cesta především osobního růstu. Aniž bych to nejprve tušil, přehodnocoval jsem naučené nefunkční modely z mládí a posouval se dál mílovými kroky. Stal jsem se otcem, narodily se nám dvě úžasné děti. Zařídili jsme si společné hnízdečko, pořídili rodinný kočár, jezdili na dovolené, ale stále mi unikal smysl žití. Sice jsem hezky proplouval životem, ale většinou bez vědomého přičinění.

2016

kamil brothanek

Změna přišla skrze zpomalení v roce 2016. Nic jiného, než zpomalit mi nezbylo, protože jsem si utrhl achilovku. Tělo mi naznačilo, že jsem “něco” přehlížel. Svět okolo mne se najednou přestal míhat a vnímal jsem více detailů. Více jsem se zajímal o život. Nikoliv jen konání, ale také bytí. Nečekaně jsem zrychloval i zpomaloval, absolvoval sebe–rozvojové kurzy, visionquesty, meditační reatreaty, trávil čas v přírodě o samotě na ostrově obklopeném mořem… Věnoval jsem si péči, zhubl skoro dvacet kilo. Začal jsem víc vnímat, byl jsem empatický. Stále jsem ale ve svém životě nebyl na prvním místě.

2019

Velká partnerská krize s manželkou přišla v roce 2019. Umožnila mi vzít každý díleček sebe a ptát se v duchu: Jsem to já? Chci právě toto ve svém životě? K čemu mi to slouží? Tímto procesem jsem se neskutečně posílil. Jako by se mi otevřely oči, postavil jsem se na své nohy stabilněji. Pochopil jsem, že kvalitu svého prožívání ovlivňuji jen a jen já. Získal jsem svobodu, nezávislost, a hlavně jsem poprvé ze srdce ocenil sám sebe za to, jaký jsem, a čeho jsem dosáhl. Naplnila mě chuť být tvůrcem svého života v nové úrovni.

2020

První idea projektu Rosteš.cz. přišla na konci září 2020. Při procházce Prokopským údolím v Praze jsem sdílel do pravidelné audionahrávky svému kamarádovi Lukášovi další uvědomění. Jeho reakce zněla: “Kámo, ty rosteš jako bambus.” V první chvíli jsem to nechápal, bambus = dutý. Pak jsem pochopil, že mluví o síle a rychlosti. Bambus je zapsaný jako nejrychleji rostoucí rostlina světa v Guinessově knize rekordů a umí růst skoro metr denně. Najednou jsem si přál, aby kolem mě rostlo víc podobných bambusů. Lidí, kteří chtějí být tvůrci a mají chuť do života.

2021

Zpomalení číslo 2 přišlo začátkem roku 2021. Znovu kvůli zdraví, tentokrát to byl covid. Po utržené achilovce a v návaznosti na transformaci minulých let jsem nové zpomalení postupně vnímal – ke svému překvapení – jako další sebe-upgrade. Jaké jsou tedy životní priority? Na nemocenské jsem totiž zůstal přes půl roku. Pochopil jsem, že “něco” musím změnit. Došlo mi, že rodina kvůli práci nepočká. Život se totiž stále děje právě teď. Bonusem je mi díky tomu manželství, jehož výživnost bych si dřív neuměl představit.

Vznik Rosteš.cz

kamil brothanek

Čas na změnu se posunul do další fáze. Z myšlenky “Rosteš jako bambus” uzrál projekt Rosteš.cz. Vyrazil jsem na další velké dobrodružství. Dělám teď co mi jde a co mě baví. Tentokrát již ne jako zaměstnanec, ač na skvělé pozici, ale jako zakladatel firmy, která pomáhá lidem, teamům a firmám v dosahování jejich cílů. Nejen firemních cílů, ale i těch osobních. Protože vše vzniká především díky lidem. A jak jsem zmínil na začátku “spokojený člověk = spokojená firma”.

Najděte svoji cestu k osobní radosti, svobodě, i pocitu úspěchu. Jestli chcete, ale zatím nevíte, pojďte s Rosteš.cz. Protože 1.00365 = 1.00. Je to jednoduchý vzoreček. Říká, že když každý den zkoušíte cokoliv udělat jinak, posouvat se, tak rostete velmi progresivně: 1.01365 = 37,7. To za to stojí. Vše můžeme probrat osobně, už to je kus cesty růstu. Ozvěte se a můžeme spolu objevovat řešení.